Restauracja Młodnik w Katowicach wraz z sommelierem Mariuszem Wojciechowskim serdecznie zaprasza wszystkich miłośników win hiszpańskich na degustację, która odbędzie się 20 września. Tego wieczoru odbędzie się impreza z winami z jednego z najznakomitszych regionów winiarskich – Rioja.

**Data: 20 września 2024**
**Godzina: 19:00**
**Miejsce: Restauracja Młodnik, Katowice**

### Czym jest kolacja degustacyjna?

Kolacja degustacyjna to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala na zanurzenie się w świecie kulinarnych i winiarskich doznań. To starannie skomponowane menu składające się z kilku dań, do których idealnie dobrane są wyselekcjonowane wina.

### Prowadzący

W roli gospodarza wieczoru wystąpi Mariusz Wojciechowski – sommelier z wieloletnim doświadczeniem, członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, absolwent WSET 3 Advanced, posiadający tytuł Spanish Wine Specialist, a także uczestnik Rioja Camp. Podczas kolacji nie tylko opowie o winach, ale także podzieli się ciekawostkami na temat ich produkcji, historii i wyjątkowych cech regionu Rioja.

### Region Rioja

Rioja to hiszpański region winiarski, znany na całym świecie z produkcji jednych z najlepszych win. Charakteryzuje się różnorodnością terroir, co pozwala na tworzenie win o unikalnym profilu smakowym. Wina z Rioja są cenione za swoją głębię, bogactwo aromatów i doskonałą strukturę. Podczas kolacji degustacyjnej w Restauracji Młodnik będziemy mieli okazję spróbować różnych rodzajów win z tego regionu – od świeżych białych po pełne czerwone.

### Menu kolacji

Specjalnie na tę okazję nasz Szef Kuchni przygotował wyjątkowe menu degustacyjne, które idealnie komponuje się z winami z Rioja. Każde danie zostało starannie dobrane i przygotowane z najwyższej jakości składników, aby podkreślić smak i charakter serwowanych win. Poniżej prezentujemy przykładowe menu:

1. **Przystawka:** Croqueta z ziemniakiem i jamón serrano / sos romesco
2. **Danie główne:** Biodrówka jagnięca / tortilla española / demi-glace na bazie Sherry
3. **Deser:** Churros / czekolada biała i gorzka

Lista win:

1. Navajas Blanco
2. Tobelos Tahon Blanco Reserva
3. Navajas Tinto
4. Marques del Atrio Crianza
5. Navajas Reserva
6. Navajas Graciano Crianza
7. Tobelos Garnacha
8. Tobelos Pilates

### Rezerwacje i bilety

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Koszt udziału w kolacji degustacyjnej wynosi 339zł. Rezerwacji miejsc dokonuje się w formularzu poniżej.

Degustacja organizowana pod patronatem Foods & Wines from Spain oraz Hiszpańskiej Ambasady.

### Kontakt

Mariusz Wojciechowski
Telefon: 662 070 806
Email: mw@mwsomm.pl
Facebook: [https://www.facebook.com/MariuszWojciechowskiSommelier]

Zapraszamy do wspólnego odkrywania smaków regionu Rioja w wyjątkowej atmosferze Restauracji Młodnik. Gwarantujemy niezapomniane doznania kulinarno-winiarskie oraz wieczór pełen wyjątkowych wrażeń. Do zobaczenia 20 września!